1. Projekt PĚT KROKŮ Z NEVĚDOMOSTI
2. Projekt INTERREG IIIA
1. Projekt MÍSTNÍ CENTRUM ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V OBORECH KOVO A ELEKTRO
2. REVITALIZACE UČEBNY 203
V rámci regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava se zaměřením na modernizaci výuky a přípravu nových vzdělávacích a studijních programů je zpracován projektový záměr s názvem "Místní centrum odborného vzdělávání v oborech kovo a elektro", Rožnov pod Radhoštěm.
Cílem projektu je zmodernizovat současnou budovu odborného výcviku (ul. Školní 1698) prostřednictvím přístavby přízemí pro potřeby kovo oborů a nástavby 4. patra pro potřeby praktického vyučování maturitních oborů. Projekt počítá i s modernizací technologického vybavení.
Projekt zatím nebyl schválen k realizaci.
V rámci Operačního programu ROP NUTS II Střední Morava byla dne 8. ledna 2010 podána na Úřad Regionální rady regionu Střední Morava žádost o financování investiční akce pod názvem "Revitalizace učebny 203".
Žádost je zaregistrována pod číslem CZ.1.12/2.2.00/16.00897. Požadované formální náležitosti projektu byly splněny a v současnosti očekáváme rozhodnutí hodnotící komise.
Popis projektu
Učebna, které se revitalizace týká, byla v minulosti využívána jako technologická laboratoř pro cvičení z předmětů realizujících výuku vakuové techniky. Vzhledem k tomu, že vakuová technika již dlouhodobě není na škole vyučována a není ani náplní stávajících oborů podle platných ŠVP, není učebna udržována v provozuschopném stavu a není tak smysluplně využívána.
Záměrem je vybavit a následně využívat učebnu pro formální vzdělávání v oblasti počítačových sítí dle ŠVP vytvořených na základě požadavků vyplývajících z RVP Informační technologie. Technické vybavení učebny bude nejen v souladu s materiálními požadavky vyplývajících z RVP, ale také poskytne zázemí pro vzdělávání v mezinárodně uznávaných kurzech CISCO networking academy, konkrétně se jedná o vybavení potřebné pro kurzy CCNA exploration úrovně 1 – 4.
Realizace tohoto záměru bude sestávat z
Odhadované náklady
Celkové odhadované náklady činí 2,505 mil Kč, z toho
INVESTIČNÍ
NEINVESTIČNÍ
V Rožnově p.R. 31.3.2010 |
Metodičky prevence sociálně patologických jevů v minulém školním roce zpracovaly projekt "Pět kroků z nevědomosti", který byl schválen Školským úřadem ve Zlíně a podpořen finanční částkou 20 000,- Kč. Tento projekt rozšiřuje dále spolupráci s o.s. Renarkon a zapojuje formou besed a přednášek všechny žáky školy do jejich preventivního programu "Buď OK". Projekt bude realizován ve školním roce 2008/2009.
NAVRŽENÝ ZPŮSOB REALIZACE PROJEKTU
Projekt bude realizován v pěti devadesátiminutových blocích uskutečněných na naší škole, které povedou lektoři z Centra primární prevence Renarkon o.p.s. Ostrava. Pro každý ročník bude vybrán určitý blok, na který by měly navazovat v následujících letech další bloky.
1. blok: Prožitkový program zaměřený na téma "Komunikace"
Nácvik sdělování a přijímání negativní i pozitivní zpětné vazby, formulace a obhajoba vlastního názoru, komunikace v týmu. 1.ročníky – 200 žáků.
2. blok: Prožitkový program zaměřený na téma "Vztahy v kolektivu"
Spolupráce ve skupině, prosazení se v kolektivu, aktuální problémy…2.ročníky – 200 žáků.
3. blok: Diskuze na téma "Droga a já"
Diskuze týkající se osobních postojů k drogám, legislativa3.ročníky – 180 žáků.
4. blok: Diskuze na téma "Sexualita"
Věrnost, láska, partnerství, tolerance ve vztahu, problematika HIV/AIDS…3. a 4. ročníky – 180 žáků.
Po ukončení těchto čtyř bloků bude v roce 2009 realizován zdarma
5. blok: Diskuze na zvolené téma.
V rámci nabídnutých možností jsme se rozhodli pro výběr těchto témat : Beseda s ex-userem a Tolerance a akceptace menšin.
V Rožnově p.R., 19.9.2008 | Ing. Jana Josefíková
Ing. Miroslava Štibingerová |
V roce 2005 se škola zapojila do přípravy projektu Zlínského kraje na zlepšení energetické účinnosti a podpory obnovitelných zdrojů energie.
Projekt nazvaný "Rozvoj solárního zdroje energie a podpora energetické efektivity pro zlepšení kvality ovzduší v Rožnově pod Radhoštěm" řeší zlepšení tepelně technických vlastností obvodového pláště hlavní budovy školy (zateplení štítových stěn a výměna oken z jižní strany) a budovy internátu (zlepšení tepelně technických vlastností zasklení oken) a rozšíření výroby elektřiny z fotovoltaického systému. Cílem projektu je tedy snížení energetické náročnosti obou objektů a podpora rozvoje obnovitelných zdrojů energie.
Celkové náklady akce: 6 866 993,- Kč
Projekt je spolufinancován z Evropského fondu regionálního rozvoje v rámci iniciativy Společenství INTERREG IIIA ČR-SR reg. číslo CZ.04.4.84/2.2.00.1/0140 v poměru:
EU 65%, státní rozpočet 5% a Zlínský kraj 30%.
Grafický návrh: P. Fuchs, L. Hapl; HTML a CSS: J. Kudrik, L. Hapl; PHP a MySQL: M. Orlík, L. Hapl| Přihlášení do Administrace